Kolay iade süreci hakkında bilgi alabilir miyim ?

Siparişinizi iade etmeye karar vermeniz durumunda, ( buraya ) tıklayarak İptal / İade Formuna ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Üyelik girişinizi yaptıktan sonra ‘’Hesabım’’ sayfasından ‘’Kolay İade’’ bölümünü tıklayarak ulaşacağınız ‘’Ürün İade/İptal Formu‘’ nu eksiksiz olarak doldurun ve gönder butonuna tıklandığınızda Nubes Otomotiv müşteri hizmetlerine iade talebiniz iletilmiş olur. Ürün/ürünleri faturası ile birlikte ürünü teslim aldığınız kargo firması ile iade edebilirsiniz, iadeler ücretsizdir.

İade geri ödemeleri nasıl yapılır?

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak yapılmaktadır. Ürün/ürünler sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 günlük yasal süreyi aşmayacak şekilde tarafımıza gönderilmelidir. İade koşullarına uyması durumunda 14 gün içinde, ödeme şeklinize göre iade miktarınız size geri ödenecektir. İade edildiği anda firmaların, iade tutarı kadar ‘’İade Faturası’’ kesmesi gerekmektedir.

Kredi Kartı/debit (banlamatik) kart ile tek seferde ödeme yapmanız durumunda; ürün miktarı, siparişi yaparken kullandığınız kredi kartına iade edilecektir. İade işlemleri, kredi kartları ile yapılan ödemelerde 1-3 iş günü içerisinde, debit (bankamatik) kartlar ile yapılan ödemelerde ise 7-14 iş günü içerisinde kart hesabına yansımaktadır.

Kredi kartı ile taksitli ödeme yapmanız durumunda; ürün/ürünleri kaç taksit ile aldıysanız geri ödemeniz de taksitle yapılmaktadır. Satış iptaline kadar ödemiş olduğunuz taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve iade öncesinde ödemiş olduğunuz taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğunuz taksitler sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarınızdan düşmüş olacaktır.

Havale veya EFT aracılığı ile ödeme yapmanız durumunda; İade, ürün/ürünlerinizin ödemesini yaptığınız banka hesabına (hesabın fatura adresindeki kişinin/şirketin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılır. Ürün/ürünlerin bedelinin tamamı tek seferde hesabınıza geri ödenir.

İptal işlemi nedir?

Tahsil edilen bir ödemenin, banka kuralları gereği aynı gün içinde (gün sonu yapılmadan) iptal edilebilmesidir. Henüz dağıtıma çıkmamış veya kargoya verilmemiş siparişlerinizi iptal edebilirsiniz. İptal işleminin iadeden farkı, ödeme ile aynı gün yapılabilmesi ve kart ekstresine girdi/çıktı olarak yansımamasıdır.

İptal işleminin iadeden farkı nedir?

İptal işleminde, ödeme ile iptal aynı gün yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde işleminiz iade olarak dikkate alınır. Kanun gereği iade işlemlerini 30 gün içinde tamamlamanız gerekmektedir.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizi oluşturmanızın ardından aynı gün içerisinde iptal edebilirsiniz.

‘’Hesabım’’ sayfasından ‘’Kolay İade’’ bölümüne tıklayınız. ‘’Ürün İade/İptal Formu ‘’ nu eksiksiz olarak doldurmanız ve gönder butonuna tıklamanız yeterlidir.

Siparişimi kaç gün içerisinde iade edebilirim?

Siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün süresince iade edebilirsiniz.

Kampanyadan faydalanarak aldığım bir ürünü iade ettiğimde iadem nasıl yapılacak?

Sepetinizde kampanyadan (veya alışverişiniz ile birlikte kazanılmış hediye çeki, indirim vb) faydalanarak satın aldığınız ürünü iade ettiğinizde, sepet tutarınız kampanya asgari tutarının altına düşerse faydalandığınız indirim tutarı düşülerek iadeniz yapılır.

İade koşulları nelerdir?

Ürün(ler) montaj, tamir, onarım yapılmadığı ve araç üzerinde kullanılmadığı müddetçe ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir. Alışverişin yapıldığı 30 (otuz) gün içerisinde talepte bulunulması gerekmektedir.14 (ondört) gün içinde ödeme şeklinize göre iade miktarınız size geri ödenecektir.

Ürün iade adresi nedir?

Nubes Otomotiv Yedek Parça İth. ve İhr. San. Tic. Ltd. Şti.

Akçaburgaz Mahallesi, 3002. Sok. No:45
Esenyurt – İstanbul

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
Siparişinizi aynı gün içerisinde iptal edebilirsiniz.
‘’Hesabım’’ sayfasından ‘’Kolay İade’’ bölümüne tıklayınız. ‘’Ürün İade/İptal Formu ‘’ nu eksiksiz olarak doldurup gönder butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Siparişimi kaç gün içerisinde iade edebilirim?
Siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün süresince iade edebilirsiniz. Ürünü teslim aldığınız aynı kargo firması ile iade etmeniz halinde kargo ücretsizdir.

İademin yapıldığını nasıl öğreneceğim?
Üye girişi yapıldıktan sonra ana sayfada bulunan ‘Hesabım’ bağlantısından “Siparişlerim” linkine tıklayarak siparişinizin iade sürecini takip edebilirsiniz.

Ödememi taksitle yapmıştım, iadem nasıl olacak?
Taksit seçeneği kullanarak yapmış olduğunuz siparişlerin iadesi, taksit seçeneğini kullanmış olduğunuz bankaya tek seferde yapılır. Ancak banka size iadenizi taksitli bir şekilde yapar.

Kampanyadan faydalanarak aldığım bir ürünü iade ettiğimde iadem nasıl yapılacak?
Kampanyadan (veya alışverişiniz ile birlikte kazanılmış hediye çeki, indirim vb) faydalanarak satın aldığınız ürünü iade ettiğinizde, sepet tutarınız kampanya asgari tutarının altına düşerse faydalandığınız indirim tutarı düşülerek iadeniz yapılır.

Banka (debit) kart ile alışverişlerde iade süreci nasıl gerçekleşmektedir?
İade işleminiz hesabınıza tek seferde yapılmaktadır. İade tutarınızın yansıma süresi, bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte 2 iş gününü bulabilmektedir.

Üye olmadan sipariş verdim. Para iadem nasıl yapılacak?
İade koşulları nelerdir?
Ürün(ler) montaj, tamir, onarım yapılmadığı ve araç üzerinde kullanılmadığı müddetçe ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir. Alışverişin yapıldığı 30 (otuz) gün içerisinde talepte bulunulması gerekmektedir.14 (ondört) gün içinde ödeme şeklinize göre iade miktarınız size geri ödenecektir.

Üye olmadan sipariş verebilir miyim?
Evet, üye olmadan sipariş verebilirsiniz.

Siparişimin Ödemesini Banka/Hesap Kartı ile yapabilir miyim?
Ödemelerinizi Kredi Kartı, Banka/Hesap (ATM) Kartı seçeneklerinden istediğiniz biri ile yapabilirsiniz.

Siparişimi bizzat Nubes Otomotiv’e gelerek iadesini gerçekleştirebilir miyim?
www.nubesauto.com sitemizden aldığınız ürünlerinizin iadesini faturanız ile birlikte şirketimize bizzat gelerek gerçekleştirebilirsiniz.

Siparişimi nasıl takip edeceğim?
Üye girişi yapıldıktan sonra ana sayfada bulunan ‘Hesabım’ bağlantısından “Üyelik Bilgilerim” linkine tıklayarak siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz.

Favorilerime eklediğim ürünü nasıl satın alabilirim?
Favorilerinize eklediğiniz herhangi bir ürünü seçerek sepetinize ekleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Ödeme seçenekleri nelerdir?
Visa, MasterCard ya da American Express kredi kartları, banka kartları ve bankanıza bağlı bir sanal kart ile alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca EFT veya havale yolu ile de ödeme yapabilirsiniz.

Kredi Kartı/Banka (debit) Kart ile Ödeme

Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ve banka debit kartlarınız ile peşin olarak alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinizde taksit imkânlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Sitemizden yapacağınız alışverişlerinizin ödemesini 3D Secure alt yapısını kullanarak kredi kartı ile güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünlerin seçimini tamamladıktan sonra ödeme ekranında kart ile ödeme seçeneğini tercih etmeniz halinde size kart bilgileriniz sorulacak ve bu bilgiler güvenli bir şekilde bankanıza iletilerek ödeme onayı alınacaktır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde onay anlık olarak alınmakta olup siparişiniz onaylanmaktadır.

Kredi kartı bilgilerinizin güvenliği için kredi kartı bilgileriniz kesinlikle sistemimizde kayıt altına alınmamakta, bilgiler hemen ilgili bankaya SSL ile şifrelenerek gönderilmekte ve bankadan onay bilgisi alınmaktadır.

Bilgilerinizin güvenliği için sistemlerimiz donanımsal ve yazılımsal olarak en güncel teknolojiler kullanılarak her türlü tehdite karşı korunmaktadır.

Sitemizden tüm bankaların kredi kartları kullanılarak tek çekim işlem yapılabilmekte, aynı zamanda İyzico anlaşmalı olduğumuz bankaların kredi kartları kullanılarak taksitli ödeme işlemleri de yapılabilmektedir.

E-fatura nedir?
Gelir İdaresi Başkanlığının 433 Seri No’lu vergi Usul Kanunu genel tebliği gereğince 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile e-Fatura uygulaması yürürlüğe girmiştir. e–Fatura, gelir idaresi başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak faturanın elektronik ortamda oluşturulması, elektronik ortamda muhafazası ve ibrazını kapsayan bir uygulamadır.

E-fatura tarafıma nasıl gönderilecek?
Siparişinizin kargoya teslimatının sağlanmasının ardından 7 gün içinde e-faturanız siparişinizi oluşturduğunuz e-mail adresinize gönderilecektir.

Aldığım ürünlerin fiyatına KDV dahil mi?
Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara KDV dahildir.

Nubes Otomotiv’e nasıl üye olabilirim?

www.nubesauto.com linkinden giriş yapın. Açılan sayfada “Üye Kayıt Formu’’ nu doldurun ve “Üyeliği Tamamla” tıklayarak üye olabilirsiniz. Ardından üyeliğiniz aktif olacaktır.

Üye olduğumda üyeliğim anında aktif olur mu?

Evet, üyeliğiniz anında aktif olmaktadır.

Neden üye olmalıyım?

www.nubesauto.com üyeleri bir çok avantajdan faydalanmaktadır.

  • Beğendiğiniz ürünleri ‘’Favorilerime Ekle’’ tıklayarak favori ürünlerinizi oluşturabilirsiniz ve hızlıca sepetinize ekleyebilirsiniz.
  • Siparişlerinizin durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  • Kampanyalarımız veya promosyonlarımız hakkında haberdar olabilirsiniz.
  • Hesabınıza giriş yaptığınızda sadece size özel hazırlanmış olan kampanyaları görebilirsiniz.
  • İlk alışverişinizde özel ödüller kazanabilirsiniz.
  • Yeni gelen ürünleri anında öğrenebilirsiniz.

Üyelik bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

www.nubesauto.com giriş yaptıktan sonra, “Hesabım” bölümünden üyelik bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Şifrenizi unuttuysanız, üye girişi bölümünde bulunan ‘Şifremi unuttum’ linkine tıklayıp, gelen sayfadaki kutuya üye olurken belirttiğiniz e-posta adresinizi yazmanız yeterli olacaktır. Şifrenizi değiştirebilmeniz için mail adresinize bir link gönderilecektir. Linke tıklayarak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Güvenliğiniz açısından bu link 30 dakika süreyle aktif olacaktır. 30 dakika içinde şifre belirleme işlemini yapamadıysanız tekrar ‘Şifremi unuttum’ kutucuğuna tıklamanız gerekmektedir.

Kişisel verilerim korunuyor mu?

www.nubesauto.coma üye olurken ve alışveriş yaparken sağladığınız kişisel verileriniz 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca işleme amacı ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olacak şekilde, işlenmelerini gerektiren amaç çerçevesinde kaydedilir, depolanır, muhafaza edilir, yeniden düzenlenir, hukuken bu kişisel verileri talep etmeye yetkili olan kurumlar ile paylaşılır, KVKK’nın ve diğer kanunların öngördüğü koşullarda üçüncü kişilere aktarılabilir, devredilebilir ve KVKK’da sayılan diğer şekillerde işlenebilir. Ayrıca, kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı düzenlemeye Nubes Otomotiv Üyelik Sözleşmesi ve Gizlilik Politikasında yer verilmiştir.

Sipariş ettiğim ürün stoklarınızda yoksa ne yapıyorsunuz?

Talebinizi alıyoruz ve yurt içi yurt dışı bağlantılarımız ile ürünü temin edip edemeyeceğimizi kontrol ediyoruz ve size detaylı bilgi iletiyoruz.

Üyelik bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Üye girişi yapıldıktan sonra ana sayfada bulunan ‘Hesabım’ bağlantısından “Üyelik Bilgilerim” linkine tıklayarak kişisel bilgilerinizi görüntüleyebilir, değişiklik yapabilir ve “Bilgilerimi güncelle” şeklinde güncelleme yapabilirsiniz.

İletişim bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Üye girişi yapıldıktan sonra ana sayfada bulunan ‘Hesabım’ sayfası altında bulunan “Üyelik Bilgilerim” sekmesinden iletişim izinlerinizi güncelleyebilirsiniz.

Şifremi nasıl güncelleyebilirim?

Üye girişi yapıldıktan sonra ana sayfada bulunan ‘Hesabım’ bağlantısından “Üyelik Bilgilerim” linkine tıklayarak  “Hesap Detayları” sekmesinden şifre değiştirme başlığı ile yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Kargo ücretli mi?

Hayır. Kargo bedavadır. Paketleme, kargo ve teslim masrafları Nubes Otomotiv tarafından karşılanmaktadır.

Siparişim ne zaman ulaşır?        

Siparişiniz kargo firmasına teslim edildikten sonra teslimat adresinin bulunduğu şehirde kargo şubesine uzaklığıyla değişkenlik göstermektedir. Siparişinizin kargodaki süreci ile ilgi kargo firmasıyla iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Üye girişi yapıldıktan sonra ana sayfada bulunan ‘Hesabım’ bağlantısından “Siparişlerim” linkine tıklayarak siparişinizin durumunu her zaman görüntüleyebilirsiniz.

Siparişim hazırlanmış fakat kargo takip numarasını nasıl öğrenebilirim?

Siparişiniz kargoya teslim edildikten 1 iş günü içerisinde sisteme girilmektedir. Kargo işleme aldıktan sonra ayrı bir e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Bilgilendirmenin ardından kargo takip numaranızı hesabım, Siparişlerim sayfasında görüntüleyebilirsiniz.

Siparişim ne zaman kargoya verilir?

Siparişleriniz en geç 48 saat içerisinde kargo firmasına teslim edilir. İndirim dönemlerinde bu süre 7 iş gününü bulabilmektedir.

İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

Ürünü teslim aldığınız kargo firması ile  iade etmeniz halinde kargo ücreti ödemezsiniz. Diğer kargo şirketlerini tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemek durumunda kalırsınız.

Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi T.C nüfus cüzdanınız ile teslim almalısınız. Adresinizde farklı bir kişi olması durumunda T.C nüfus cüzdanı ile paketiniz teslim alınabilir. Adresinizde bulunmadığınız durumda;

  • Kargo firması siparişinizi şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır.
  • Siparişinizi 3 gün içerisinde belirtilen şubeden almazsanız şirketimize iade işlemi başlatır.

Paketinizin teslimatında aşağıda yer alan kargoların çalışma saat ve günlerini dikkate alınız;

  • İş günlerinde hafta içi 09:00 – 18:00, Cumartesi 09:00-13:00 saatleri arasında kargo firmaları teslimat yapmaktadır.
  • Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kargo firmaları teslimat yapmamaktadır.

3D Secure Sistemi nedir? Neden güvenilir?
3D Güvenli Ödeme, Internet’ten yapılan kredi ve banka kartı işlemleri için ek bir güvenlik katmanıdır.
3D Secure Sistemi’nde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

3D secure şifresini ne zaman nasıl kullanacağım?
Siparişinizi tamamlama aşamasında ödeme bilgilerinizi girmenizin ardından bankanıza kayıtlı GSM numaranıza SMS ile 3D Secure şifreniz yönlendirilecektir.
Bankanızda kayıtlı GSM numaranıza SMS ile gönderilen şifrenizi, satın alma sırasında şifre girme ekranına girerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Güvenli alışveriş nedir?
Nubes Otomotiv, www.nubesauto.com üyelerinin alışveriş deneyimini güvenli hale getirmek için güvenlik önlemleri uygulamaktadır. www.nubesauto.com ‘da kredi kartı bilgileriniz yalnızca sipariş işlemi gerçekleştirilirken kullanılır ve kesinlikle veri tabanında kayıtlı olarak tutulmaz. Bilgilerinizin gerçekten www.nubesauto.com ‘a gönderildiğini güvence altına alarak, 128 bit şifreleme ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL Sertifikası kullanılmaktadır.

Ürün garantisi var mı? Garanti süresi ne kadar?
Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 1 yıldır.

Call Now ButtonHemen Ara
X
Support