Forklift Lastik Ölçüleri

Forklift Lastik Ölçüleri

Forklift lastikleri birçok şekil ve boyutta gelir. Bu nedenle, hangi tip forklift lastiğinin sizin için en iyisi olduğunu bulmak kafa karıştırıcı olabilir. Piyasada sayısız tip ve marka forklift lastiği bulunmaktadır. Her lastik türü, farklı bir forklift türü veya bazen farklı bir uygulama türü için yapılır.

Forklift Lastiklerini Ne Sıklıkla Değiştirmeliyiz?

Forklift Lastiklerini Ne Sıklıkla Değiştirmeliyiz?

Lastikler iyi durumda olduklarında forklift üzerinde önemli bir avantaja sahiptir, bu nedenle lastiklerin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini bilmelisiniz. Forklift lastiklerini gereken zamanda değiştirmemek, düşük makine performansına neden olabilir. Ek olarak, forklift operatörleriniz aşınmış lastikler şokları daha az emeceğinden daha fazla yorgunluk yaşayacaktır.

Forklift Lastiklerinde Garanti Kapsamı

Forklift Lastiklerinde Garanti Kapsamı

Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 1 yıldır. Şirketimiz tarafından satışı yapılan Continental, Michelin, Nutorque, Nubes, Nubeco, Raybar marka dış ve iç lastikler, üretim, malzeme ve işçilik hatalarına karşı garanti kapsamındadır.

Özel Forklift Lastikleri

Özel Forklift Lastikleri

Forklift, kaldırılması veya hareket ettirilmesi için bir yükün altına yerleştirilmek üzere yükseltilip alçaltılabilen, ön tarafa takılan, güçle çalışan çatallı bir platforma sahip küçük bir endüstriyel araçtır. Forkliftler, depolar ve diğer büyük depolama tesisleri dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerin ihtiyaçlarına hizmet eder.

Forklift Lastikleri Ne Zaman Değiştirilmeli?

Forklift Lastikleri Ne Zaman Değiştirilmeli?

Genel bir kural olarak, lastiklerin merkez hattı dikkate alındığında en az 1,6mm diş derinliği kalana kadar emniyet sınırı kabul edilir. Lastiklerinizin değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemenin yolları aşağıdaki gibidir:

Dolgu Lastik Nedir?

Dolgu Lastik Nedir?

Forkliftler, yüzyılı aşkın süredir malzeme taşıma operasyonlarında kullanılan standart bir ekipmandır. Bu çok yönlü makineler, ağır yükleri kaldırabilir ve kısa mesafelerde yük taşıyabilir.

Radial Lastik Nedir ve Kullanım Avantajları Nelerdir ?

Radial Lastik Nedir ve Kullanım Avantajları Nelerdir ?

Radial bir lastik, bir damaktan diğer damağa dik uzanan çelik tellerden oluşan gövde yapısına sahiptir. Bu, daha az ısı oluşumunu ve yanak kısmının esnek olmasından dolayı daha yumuşakbir sürüşü sağlar. Bias (çapraz) katlı lastikler, birbirine çapraz olarak yerleştirilmiş kort bezi katlarından üretilir, bu da lastik yanağının esnek olmamasına neden olur.

Havalı Forklift Lastik Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar

Havalı Forklift Lastik Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar

Her operasyon, iş doğru forklift seçimi gerektirir. Bu nedenle, doğru forklift tipine sahip bir lastik seçmek son derece önemlidir. Düzensiz zeminlerde çalışmak söz konusu olduğunda, zorluğa göğüs germek için havalı lastikler en iyi seçeneğiniz olacaktır. Peki, havalı lastikler neden dış mekan kullanımı için en iyi seçimdir?

Forkliftlerde Lastik Seçimi

Tüm forklift lastikleri aynı değildir. Çalışma şartlarınıza ve forklift kullanımınıza bağlı olarak, tatmin edici bir lastik ömrü sağlamak için özel bir lastik sırtına, profile ve lastik boyutuna ihtiyacınız vardır. Filonuz için doğru forklift lastiğini seçmenin en önemli 3 faktörü aşağıdaki gibidir:

Call Now ButtonHemen Ara
X
Support