Dijital pazarlama, işletmelerin online dünyada daha fazla görünürlük kazanmasına ve daha fazla tüketiciye erişmesine izin verir. Günümüzde endüstriyel lastik sektörü gibi niş sektörlerde bile dijital pazarlama çalışmalarının yapıldığını görmek mümkün. Artık forklift lastiği veya ağır iş makinası lastiği almak isteyen tüketiciler bile ilk olarak markaların internet sitesine bakıyor. Endüstriyel lastik sektöründe dijital pazarlamanın gelişimini anlamak doğru kampanyalar ve doğru stratejilerle tüketicilere erişmeye yardımcı oluyor.

Endüstriyel Lastik Sektöründe Dijital Pazarlama Nasıl Doğdu?

Endüstriyel lastik sektörü de diğer tüm sektörler gibi dijitalleşme sürecine girdi. Bu dijitalleşme süreci, müşterilere daha hızlı ve daha kolay yollardan ulaşmayı içeriyordu. Aynı zamanda müşterilerin beklentilerinin doğru bir şekilde anlaşılması da sektörün gelişmesi için en önemli faktörler arasında yer alıyor.

Endüstriyel lastik sektöründe dijital pazarlama çalışmaları ilk olarak e-posta pazarlama ile doğdu. E-posta pazarlama sayesinde lastik şirketleri, ellerindeki müşteri portföyüne tanıtım e-postaları göndermeye başladı. Bir sonraki aşamada ise internet siteleri devreye girdi. Mevcut duruma baktığımız zaman neredeyse tüm endüstriyel lastik şirketlerinin kendilerine ait bir internet sitesi olduğunu görebiliriz. Bu sayede endüstriyel lastik sektörü online dünyanın avantajlarından faydalanarak daha geniş kitlelere hitap etmeye başladı.

Peki endüstriyel lastik sektöründe dijital pazarlama çalışmaları nasıl kullanılabilir?

  • Endüstriyel lastik şirketleri internet sitesi hazırlayarak hem şirketleri hem de sundukları hizmetler konusunda bilgi sağlayabilir.
  • Kurulan bu internet sitelerinde şirketin bünyesinde bulunan tüm ürünlere dair detaylı bilgiler sağlanabilir. Endüstriyel lastik ihtiyacı olan potansiyel müşteri, bu bilgiler sayesinde zaman kaybetmeden ihtiyaç duyduğu lastik türünü seçebilir.
  • E-kataloglar sayesinde ürünler hakkında bilgilendirme yapılabilir.
  • E-haber bültenleri sayesinde endüstriyel lastik sektöründe meydana gelen gelişmeler paylaşılabilir.
  • Sosyal medya kanalları üzerinden lastikleri iş başındayken gösteren görseller veya videolar paylaşılabilir.
  • Online satın alma sistem kurularak lastik satın alma süreci sorunsuz hale getirilebilir.
  • SEO çalışmaları ile kurulan internet sitesinin öne çıkması sağlanabilir.

Bunlar ve çok daha fazlası dijital pazarlamanın endüstriyel lastik sektöründe de rahatlıkla kullanılabileceğini göstermektedir.

Nubes Otomotiv olarak sizlere en iyi hizmeti verebilmek adına bizler de tüm dijital pazarlama dinamiklerinden faydalanıyoruz. Özellikle Nubes B2B Portalımızla siz müşterilerimize özel online sipariş ve fiyat avantajları, cazip vade ve ödeme seçenekleri sunuyoruz. Ya da web sitemizi ziyaret eden müşterilerimize “Lastik Seçen” modülümüzle forkliftlerinin çalışma koşullarına ve sürelerine göre en doğru lastik modelini seçmelerine yardımcı oluyoruz. Blog yazılarımızla bir yandan endüstriyel lastik sektöründe meydana gelen gelişmeleri paylaşırken bir yandan da forklift lastikleri hakkında merak edilen tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz. Aynı şekilde sosyal medya paylaşımlarımızla da sektördeki bilgi seviyesini artırmaya gayret ediyoruz.

Unutmayın, küresel bir endüstriyel lastik tedarikçisi olarak ürettiğimiz forklift lastiklerini dünyanın her yerine dağıtıyor, aynı zamanda bünyemizde bulunan Continental, Michelin gibi dünyaca ünlü markalarla her türlü forklift lastik ihtiyacınızı garantili bir biçimde karşılıyoruz.